Ile alkoholu kupić na wesele?

0

Jeśli udało Wam się przebrnąć przez wszystkie formalności i wybraliście już sale, fotografa i kamerzystę to najwyższa pora, aby zastanowić się nad zakupem alkoholu na wesele. Nie jest to łatwe zdanie, ponieważ na rynku znajduje się wiele różnych marek zajmujących się produkcją alkoholu. Poza tym skąd wiedzieć ile kupić wódki na wesele?

Oczywiście spotkałam się już z weselem, na którym nie było alkoholu. Warto jednak dobrze się nad tym zastanowić, ponieważ dla niektórych gości może być to nie do wyobrażenia. Przyjęło się, że na każdym weselu na stołach znajdzie się wódka, a goście sami zdecydują czy chcą ją pić. Jeśli jednak zależy Wam na tym, aby na stołach nie znalazły się żadne procenty, to jak najbardziej możecie podjąć taką decyzję.

Jaką wódkę wybrać?

W tym przypadku nie będę wskazywać Wam żadnej konkretnej marki. Dostępnych smaków jest tyle, że wszystko zależy od preferencji danej osoby. Ogólnie wódkę możemy podzielić na trzy przedziały cenowe za butelkę 0,5 litra: produkty niskiej jakości w cenie poniżej 20 złotych, produkty średniej jakości w cenie od 20 do 30 złotych oraz produkty wysokiej jakości w cenie ponad 30 złotych. Przyjęło się, aby na wesela wybierać te z grupy o średniej i wysokiej jakości.

Najważniejsze, aby nie mieszać rodzajów wódki oraz zdecydować się na zakup tylko jednej marki. Chodzi o to, aby nie dopuścić do sytuacji, aby goście czuli się gorzej, bo mają inne butelki na stole niż inni.

Ile wódki kupić na wesele?

Teraz najtrudniejsza część całego zadania, czyli podliczenie ile butelek powinniśmy kupić. W końcu nie chcemy dopuścić do sytuacji, aby zabrakło ich w trakcie wesela. Standardowym przelicznikiem jest 0,5 litra wódki na osobę w przypadku zwykłego wesela. Jeśli planujecie poprawiny, przyjmijcie przelicznik 0,7 litra na osobę. Do otrzymanego wyniku dodatkowo dodajemy około 20 butelek wódki, które zostaną przekazane na konkursy organizowane w trakcie.

Wybierając alkohol na wesele, od razu warto pomyśleć o tym, w jaki sposób chcemy go ozdobić. Możemy zlecić przygotowanie różnych stroików na butelki. Spotkałam się też nie raz z parami, które zaprojektowały własną etykietę, którą obklejały butelki na weselu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments